O mne

Remote work pre mňa nie je len spôsob práce, ktorý mi umožňuje plniť si sny o plnohodnotnom živote kdekoľvek na svete.  

Je to môj vysnívaný životný štýl...

Môj príbeh


Sedím na Ramle, jednej z mála pieskových pláží na ostrove Gozo.

Aj na konci októbra je ešte piesok dosť horúci a slnečné lúče láskavé, už nespália, ale stále hrejú. Pozerám sa na moju dcéru, ktorá sa blázni vo vlnách a celé hodiny dokáže stráviť v mori, ktoré je aj v tomto období ešte teplé ako polievka. Na ostrovný život sme si rýchlo zvykli.

Spolu s mojou rodinou žijem na skale uprostred Stredozemného mora, v malom ostrovnom štáte Malta. Ostrov Gozo, menší ostrov maltského súostrovia, sa stal pred niekoľkými mesiacmi našim novým domovom.

A bolo to rozhodnutie, ktoré nám úplne zmenilo život. Mohol to byť happyend, ale...

Na Slovensku som mala skvelú a zaujímavú prácu a úspešnú manažérsku kariéru vo veľkom priemyselnom podniku. Tú prácu som milovala! Rada robím veci poriadne a ak ma niečo baví som ako býk keď mu ukážete červené súkno! Moje pracovné tempo bolo vražedné.

A život sa mi mihal pred očami v tempe reklám na ktorých býva upozornenie, že môžu vyvolávať epileptické záchvaty.

K skvelým pracovným výzvam, k projektom do ktorých sa s chuťou ponoríte, lebo v nich rastiete a cítite, že posúvate veci na nový level sa však postupom času nabaľujú čoraz väčšie a ťažšie stráviteľné korporátne nezmysly, žrúti energie, času a nadšenia.

A postupne vás trávia zvnútra...

Dôverný priateľ pocit viny

V istom momente som si uvedomila, že ma to nesmierne vyčerpáva, vzďaľujem sa sama sebe, svojej rodine aj životu o akom sme spolu s mužom snívali.

A objavil sa pocit viny, ktorý sa postupne stal mojim nerozlučným spoločníkom…

Pocit viny, že niečo, čo je síce pre mňa dôležité, robím na úkor niečoho iného čo je dôležité tiež a dokonca aj viac. Že som viac manažérkou ako mamou, potom zase mamou na úkor manželky, občas (zriedka!) zase naopak. Kamarátkou … fakt len občas, ale veď časom už ani veľmi nebude pre koho... No a sama sebou? Hmmm...  

V spoločnosti kde som pracovala sa však veľmi nenosila flexibilita, ktorá by mi umožnila na dostatočne dlhý čas z tohto kolotoča vystúpiť a načerpať nové sily. Tadiaľ teda cesta nevedie...

Ale odkladať všetky svoje sny a vlastne aj svoj život na „potom“ sa už kdekomu neoplatilo. Nikto nemá garanciu, že nejaké „potom“ niekedy bude.

Čas je komodita, ktorej hodnota je vekom čoraz ťažšie vyčísliteľná v peniazoch

Toto uvedomenie malo pre mňa cenu zlata. A priviedlo ma k tomu, že teraz svoje skúsenosti a schopnosti využívam na to, aby sme si plnili naše sny.  

Z vystresovanej manažérky, ktorá riadi zemeguľu, ale večne trpí pocitom viny, že zanedbáva svoju rodinu a aj sama seba som sa stala človekom, ktorý drží svoj život opäť pevne v rukách.

Dnes si plnými dúškami užívam ostrovný život na Goze. Pracujem vtedy kedy mi to vyhovuje, ale hlavne som sama sebe dopriala luxus venovať sa len veciam, ktoré mi skutočne dávajú zmysel a robia ma šťastnou.               O tom ako sa zo mňa stal FlexiExpert si prečítajte tu >>

Rozhodnutie odísť do inej krajiny bolo tým najlepším v našom spoločnom živote.Zmeniť život od základov nie je len tak

Som vášnivá cestovateľka, ale život v inej krajine je predsa len úplne iná káva. A zmeniť po pár rokoch zabehnutý život, vystúpiť z vlaku rozbehnutej kariéry, a odísť žiť do inej krajiny je skutočnou výzvou s ktorou sa spája množstvo obáv, pochybností a áno aj konfliktov s vlastným ráciom.

Skúsenosti so životom v inej krajine som už mala aj v minulosti. Žila som na západnom aj východnom pobreží USA, v Írsku, Vo Veľkej Británii a ešte počas štúdia aj pár mesiacov vo Francúzsku. Každý z mojich dlhodobých pobytov v zahraničí sa spájal s nejakou formou štúdia či vzdelávania – na začiatku to boli jazyky, neskôr postgraduálne štúdium.

A tieto životné epizódy v zahraničí sa takmer vždy spájali aj s prácou na diaľku. A častokrát celkom prirodzene v kombinácii s prácou z domu.

Remote work je životný štýl

“Remote work” a “home office” boli prirodzenou súčasťou môjho života už v čase keď na Slovensku významu týchto slov rozumel len málokto. Nieto, že by s tým mal vlastnú skúsenosť.

Pre mňa to však nie je len spôsob práce, ktorý mi umožňuje plniť si sny o plnohodnotnom živote v iných krajinách.  Je to môj vysnívaný životný štýl, ktorý by som rada predstavila aj vám.

Aj napriek tomu, že dnes už sa dajú načerpať inšpirácie a teoretické rady na mnohých miestach, moje odporúčania sú úplne autentické a preverené rokmi skúseností v rôznych podmienkach a v odlišnom prostredí, a tiež množstvom vlastných úspechov ale aj omylov.4 výzvy na ceste k práci z domu

Rozmýšľala som, ako by som mohla pomôcť v tejto situácii, v ktorej sme sa s príchodom pandémie covid-19 ocitli. A rozhodla som sa napísať ebook v ktorom vás, na základe mojich vlastných skúseností, prevediem štyrmi najväčšími výzvami home officu. Zvládnutím týchto štyroch kľúčových výziev dokážete pracovať z domu v pohode a bez stresu nielen počas pandémie.

Verím, že vás môj ebook inšpiruje a pomôže vám sa popasovať s touto náročnou situáciou s ľahkosťou. A home office tak pre vás už nikdy nebude za trest!Myslela som však aj na tých, ktorí sa dlhé týždne trápia a bojujú doma každý deň s tým ako zladiť home office s prítomnosťou detí, ktorým pandémia každý deň po kúsku kradne detstvo.

A spolu so Zuzanou Lešovou sme pripravili ebook venovaný práve rodičom, ktorý uviazli na home office aj s deťmi. Náš ebook obsahuje množstvo nápadov a tipov ako to sebe aj deťom uľahčiť a využiť spoločne strávený čas k stmeleniu rodiny a utuženiu vzťahov.


                ebook "S.O.S home office s deťmi" si môžete              ZDARMA  stiahnuť tu >>


Rada sa s vami rada podelím o skúsenosti ako život a práca na diaľku, napríklad aj z inej krajiny, môžu dať vášmu životu úplne nový rozmer. 

Čítajte môj blog tu >>