Home Office nie je za trest – predstavujem vám môj nový ebook

Prepadla som čaru písaného slova. Doslova. A výsledkom je môj nový ebook Home Office nie je za trest. Je to knižka nabitá informáciami, tipmi a inšpiráciami ako zvládnuť prácu z doma, a to nielen počas pandémie.

Pandémia donútila zoznámiť sa s home officom aj jeho najväčších odporcov. Vzhľadom na to, ako dlho už táto pandémia trvá a v akých podmienkach väčšina ľudí musí doma pracovať, sa však môže stať, že aj z predkoronových nadšencov home officu sa nakoniec stanú jeho odporcovia! A to by bola veľká škoda!

Home office ako súčasť životného štýlu

Pre mňa je práca z domu už dlhé roky súčasťou preferovaného, ak prepáčite moju mieru nadšenia, pokojne môžem povedať , že priam vysnívaného životného štýlu. A aj keď sme v priebehu rokov mali isté obdobia odlúčenia, náš vzájomný vzťah neoslabili, skôr naopak. A dnes je to medzi mnou a home officom ešte lepšie ako kedykoľvek predtým.

A celkom isto nielen preto, že na maltskom ostrove Gozo, kde už nejaký čas aj s rodinou žijem, je skutočne nádherne a aj tá pandémia tu má prosto určitý šarm. Ostrov patrí iba nám, staro- či novousadlíkom…

Priateľský radca a “kalamity manažér” pre prácu z domu

A jedným z výsledkov tohto pre mňa až nečakane tvorivého obdobia je aj tento môj ebook Home Office nie je za trest, ktorý vám dnes chcem predstaviť. A tak trochu poodhaliť aj okolnosti jeho vzniku a moju vlastnú motiváciu k jeho napísaniu.

Tento ebook posielam do sveta s poslaním, aby sa stal nielen vašim priateľským radcom ale, pokiaľ to bude potrebné, aj vašim osobným „kalamity manažérom“ pre prácu z domu.

Home office som si v ňom podala z pohľadu jeho štyroch, podľa mňa najväčších, výziev. To ako, a či, ich zvládneme má bezprostredný dopad na to v akej (ne)pohode nám práca z domu (ne)pôjde od ruky.

Home v. Home Office – 0:24

Postupne vás prevediem tipmi a technikami ako úspešne oddeliť a žiť tak pracovný ako aj osobný život, čo je teda poriadne sústo, keď sa všetko odohráva stále na tom istom ihrisku, ktorým bol kedysi váš domov…

Po dvoch vlnách pandémie je u mnohých skóre priam zdrvujúce, doma sme “v práci” tak nejak stále … 24/7. Ale naša efektivita a výkon tomu ani zďaleka nezodpovedajú. Pre mnohých je to priam žalostné. Ja som však presvedčená, že aj skóre 0:24 sa dá zvrátiť a dosiahnuť bilanciu, za ktorú sa nebude treba hanbiť a môj ebook je tým koučom vďaka ktorému sa vám to podarí!

Misia: Home Office Upgrade z 0.0 na 1.0

Poradím, ako si pár drobnými detailmi a malým upgradom zásadne zlepšiť domáce podmienky na prácu, či už pre tých a tie, ktorí majú na starosti okrem práce aj celú domácnosť a spoločnosť im doma robia väčšie či menšie ratolesti, ale tiež pre tých, ktorí a ktoré sú už deprivovaní nedostatkom ľudského tepla…

Práca z domu je úplne iná „šialka“ kávy

Tretia výzva je asi moja najobľúbenejšia a, aj z prvých ohlasov mojich čitateľov (fúha to ako dobre znie!), vzbudzuje azda najväčší záujem. Venujem sa v nej totiž spôsobu práce a manažovaniu pracovného a nepracovného času na home office. A že je to úplne iná „šialka“ kávy ako klasické “office hours”.

Dokonca, dovolím si povedať, že na tom, ako dobre zvládnete nastavenie svojho pracovného času sa láme nielen efektivita práce z domu, ale aj zachovanie zdravého rozumu, vzťahov a všetkých ostatných dôležitých súčastí života.

Psychohygiena, obeť epidemiologickej situácie

Štvrtou a mojou poslednou veľkou výzvou je psychohygiena. A tá je, najmä aktuálnou epidemiologickou situáciou, asi najviac postihnutá.  Pretože počas lockdownu hold nič nielen nefunguje, ale aj tie možnosti ako môžeme fungovať my sú obmedzené. Ale radšej si to sami prečítajte!


17, 90 s DPH

Home Office nie je za trest

Myslím, že je to veľmi priateľská cena. Mojím zámerom je totiž, aby si tento ebook mohol dovoliť KAŽDÝ,  a aby teda mohol pomôcť alebo aspoň pobaviť či odreagovať čo najviac ľudí.


Dva BONUSY k ebooku úplne ZADARMO

Okrem samotného 40 stranového ebooku nabitého inšpiráciou, za túto cenu však odo mňa získate aj dva BONUSY, a to úplne zadarmo.

Prvý BONUS obsahuje 4 koučovacie techniky, ktoré pre ebook pripravila koučka Zuzana Lešová, a ktoré sú pre každého, koho to, aj napriek najlepšej snahe a pozitívnemu mysleniu, predsa len začne doma valcovať.

Veľmi jednoduché techniky, ktoré zvládne každý sám a vďaka ktorým sa odcyklíte ak ste zacyklený, prepólujete sa z negatívneho na pozitívny alebo sa pozriete na svoj problém z iného uhla vašej izby. Doslova.

V druhom BONUSE som pre vás pripravila dve šablóny. V prvej šablóne je pekne graficky spracovaný denný plánovač pre všetkých členov rodiny, veď nech je nejaká štábna kultúra v tom chaose😊. No a tou druhou šablónou je týždenný plán do ktorého si môžete naplánovať rôzne rodinné aktivity, nech sa je spolu na čo tešiť!

Tento BONUS teda oceníte, pokiaľ je vás doma viac. Na veku ani pohlaví nezáleží a môžete doň zahrnúť aj domácich miláčikov. Pokojne.

Inflačná krivka aktivity, na ktorú som hrdá

Keď som v úvode spomínala moju inflačnú krivku aktivity, tak v tejto súvislosti poznamneávam, že celý ebook som napísala, vytvorila a aj graficky upravila úplne sama. Chcem sa trochu pochváliť, pretože som na to patrične hrdá.

Počas niekoľkých mesiacov som vytvorila tieto svoje webové stránky, založila tento blog a napísala jeho prvé články, otestovala a začala využívať rôzne aplikácie na objednávanie, smart emailing, platobné rozhranie aj fakturáciu, vrátane integrácie  PayPal, Revolut a platobnej brány do nej. Pokiaľ sa tým živíte, asi to pre vás nie je nič veľké ani mimoriadne, ale pre mňa teda áno!

Ale samozrejme verím, že raz za mnou opäť bude stáť celý tím ľudí s ktorými budem tieto aktivity rozvíjať a zveľaďovať. A ja sa budem môcť o to viac venovať tomu písaniu, konzultáciám a poradenstvu, koučovaniu a rozvíjaniu biznisov iných a aj iným veciam, ktoré ma bavia a aj živia a vlastne aj vždy živili. No, samozrejme neočakávam, že to bude vďaka predaju tohto ebooku…  Hoci to by tiež nebolo zlé.

I have a dream…

A tým sa vlastne dostávam aj ku druhému dôvodu, prečo som tento ebook napísala a aký je môj zámer pre jeho predaj. Prepadla som písaniu, to je fakt. Baví ma to a to je tiež fakt.

Písanie sa pre mňa stalo istou formou rekonvalescencie z enormného pracovného zaťaženia, ktorému som bola posledné roky vystavená a tiež obrovskej frustrácie, s ktorou som sa musela vysporiadať…

Mám však jeden veľký sen! Vydať knihu. Reálnu, hmotnú, na papieri, bárs aj paperback… Napísať ju, upraviť a vytvoriť, sama si ju vydať a dať do knižnej distribúcie. Ale to samozrejme niečo stojí. Popravde dosť to stojí.

Tú knihu už mám v hlave. Témou je opäť home office, oprostený od pandemického nánosu, skôr praktický sprievodca, priam breviár home officu.

A dokonca hneď 2v1. Pretože som presvedčená, že tak ako má minca dve strany aj home office má dve podstatné zložky. Aby práca z domu bola efektívna nielen pre zamestnanca, ale prinášala excelentný výkon a aj pridanú hodnotu pre jeho chlebodarcu či už je to zamestnávateľ resp. jeho manažér alebo hoci klient. (Možno ste už počuli o našej platforme FlexiExpert www.flexiexpert.com 😊 a môžete si o nej prečítať v mojom blogu.)

A k tomu je potrebné, aby obe strany rozumeli ako home office funguje, ako čo najlepšie a najtransparentnejšie vytvoriť a nastaviť podmienky spolupráce. A hlavne, ako spolu čo najlepšie komunikovať.

Obe tieto súčasti chcem dostať do jednej knihy, aby mali zamestnanci možnosť porozumieť tomu, ako to majú a čo očakávajú manažéri a naopak pre manažérov, aby vedeli zamestnancov podporovať a vytvoriť im naozaj tie najlepšie podmienky. A naučili sa pracovať so svojimi hybridnými tímami.

Nebolo by skvelé mať k tomu šikovný manuál? Je tu toho toľko, čo je treba zvládnuť. Potom to bude naozaj fungovať a aj tí najväčší odporcovia home officu mu dajú šancu, s radosťou, nie z donútenia okolnosťami. Na jednej či druhej strane. A to je aj môj ultimatívny cieľ.

Nechcem sa opakovať, ale home office tu zostane s nami už navždy a čím skôr ho zvládneme, tým lepšie na tom všetci budeme.

V mojej hlave to už je. A chcem to dostať aj na papier! Milujem knihy, ten šuchot papiera, prevracanie stránok, ich vôňu… Nuž, preto ten predaj ebooku. Je to vlastne taký úvodný, osobný fundraising na túto knihu, ktorej listy už šuštia v mojej hlave.

Vaše peniaze na dobrú vec a na oplátku skvelý a užitočný ebook odo mňa, ktorý môžete hneď čítať a inšpirovať sa! Budem vďačná, ak ma v tom kúpou môjho ebooku podporíte. Ďakujem z celého srdca!

Naďa je vášnivá cestovateľka a je veľkým nadšencom remote working. Počas svojho života dlhodobo žila vo viacerých krajinách napr. v USA, Írsku, Veľkej Británii, Francúzsku alebo na Malte. Z väčšiny týchto krajín pracovala na diaľku už v čase keď s tým mal na Slovensku len málokto reálne skúsenosti. V súčasnosti žije so svojou rodinou na maltskom ostrove Gozo odkiaľ pracuje na diaľku hneď na niekoľkých slovenských projektoch. Je autorkou ebooku Home Office nie je za trest >> a spoluautorkou ebooku zdarma S.O.S. home office s deťmi>>. "Remote working pre mňa nie je len spôsob práce, ktorý mi umožňuje plniť si sny o plnohodnotnom živote v iných krajinách, je to môj vysnívaný životný štýl." Môj príbeh si prečítajte tu >>